طرح درس کاربرد درصد در آمار و احتمال ریاضی ششم
طرح درس کاربرد درصد در آمار و احتمال
نام: درس ریاضی پایه ششم درس:کاربرد درصد در آمار و احتمال صفحه 126 و 127
| ||
آشنایی با کاربرد درصد در آمار و احتمال | هدف کلی | |
1- با کاربرد درصد در آمار و احتمال آشنا می شود.2- با ارتباط نمودار دایره ای و درصد آشنا می شود. | اهداف جزئی | |
1- دانش آموز می تواند بر اساس درصد نمودار دایره ای را تحلیل کند.2- دانش آموز می تواند به کمک درصد نمودار دایره ای را رسم کند. 3- دانش آموز با احتمال 100 درصد و 50 درصد آشنا می شود. 4- ذهن دانش آموز برای رویکرد نظری احتمال در سال های متوسطه آماده می شود. | حیطه شناختی | اهداف عملکردی |
1- دانش آموز می تواند به کمک نقاله نمودار دایره ای رسم کند.2- دانش آموز پرتاب سکه و تاس را در قالب فعالیت های مختلف تجربه می کند. | حیطه ی مهارتی | |
1. فراگیران نسبت به انجام فعالیت ها ی درسی علاقه مند می شود. | حیطه ی نگرشی | |
مشارکتی، پرسش و پاسخ | روش تدریس | الگوی تدریس |
تخته، ماژیک، دایره های مقوایی تقسیم بندی شده، تاس و سکه، نقاله | ابزار و وسایل | |
کلاس معمولی | چیدمان کلاس | |
معلم در حالی که چند مقوای رنگی در دست دارد وارد کلاس شدهو به سلام و احوال پرسی به دانش آموزان می پردازد. · سلام دختران گلم · سلام · خوب هستید که انشاالله؟ · بله.. · خب خدارو شکر… انجام حضور و غیاب دانش آموزان | آمادگی | فعالیت های مقدماتی |
طرح درس روزانه ریاضی ششم ابتدایی درس تقریب
نام کتاب درسی: ریاضی مقطع تحصیلی: ششم ابتدایی موضوع درس: درس 25 تقریب تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ: | |||
اهداف | هدف کلی: از دانش آموزان انتظار میرود و در پایان درس با مفهوم تقریب آشنا شوند.اهداف رفتاری: انتظار میرود شاگردان بعد از تدریس این درس بتوانند: 1-اعداد را با روش قطع کردن تقریب بزنند. 2-مقدار تقریبی اعداد را با نماد ≅ نمایش دهند. 3- اعداد را با روش گرد کردن تقریب بزند. | ||
رفتار ورودی | دانش آموزان با مطالب درس سال قبل آشنا هستند. | ||
ارزشیابی تشخیصی | سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم. | ||
رسانه های آموزشی | کتاب ریاضی ششم ابتدایی – تابلو – ماژیک کارت اعداد | ||
روش های یاددهی – یادگیری | پرسش و پاسخ و بحث گروهی | ||
مدل چینش کلاس | به صورت ردیفی – گروهی | ||
عنوان | فعالیت های دانش آموزانفعالیت های معلم | زمان | |
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه | شاداب و با انرژی وارد کلاس می شویم و با نام و یاد خدا بعد از حضور غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف و ارزشیابی تشخیصی درس را شروع می کنیم. | زمان 5 دقیقه |
طرح درس روزانه ریاضی ششم ابتدایی درس اندازه گیری و محاسبات تقریبی
نام کتاب درسی: ریاضی مقطع تحصیلی: ششم ابتدایی موضوع درس: درس 26 اندازه گیری و محاسبات تقریبی تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ: | |
اهداف | هدف کلی: آشنایی دانش آموزان با اندازه گیری و محاسبات تقریبی اهداف آموزشی:انتظار میرود شاگردان بعد از پایان این درس بدانند که: 1-هر نوع وسیله اندازهگیری تا حدی میتواند عدد دقیق چیزی که اندازه گیری مینماید را نشان دهد. 2- باید برای اندازه گیری هر چیزی با توجه به موضوع و اهمیت آن از وسیله اندازه گیری مناسبی استفاده نمود. 3- در محاسبات تقریبی، با توجه به شرایط در بعضی مواقع ابتدا اعداد را تقریب میزنیم، سپس محاسبه را انجام میدهیم و در بعضی مواقع ابتدا محاسبه را انجام میدهیم و سپس حاصل را تقریب میزنیم. اهداف رفتاری: انتظار میرود شاگردان بعد از تدریس این درس بتوانند: 1-شخیص دهند که برای اندازهگیری دقیق از چه وسیله اندازه گیری استفاده کنند. 2- محاسبات تقریبی را با دو روش انجام دهید. |
رفتار ورودی | دانش آموزان با مطالب درس سال قبل آشنا هستند. |
ارزشیابی تشخیصی | سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم. |
رسانه های آموزشی | کتاب ریاضی ششم ابتدایی – تابلو – ماژیک کارت اعداد |
- اقدام پژوهی
- اقدام پژوهی 1401
- اقدام پژوهی انباردار
- اقدام پژوهی خدمتگزار
- اقدام پژوهی معاون فنی
- اقدام پژوهی هنر آموز رشته تربیت بدنی
- اقدام پژوهی هنر آموز رشته کودکیاری
- اقدام پژوهی هنرآموز خوشنویسی
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته الکتروتکنیک
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته تاسیسات
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته چاپ
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته ساخت و تولید
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته ساختمان
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته صنایع دستی
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته کامپیوتر
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته گرافیک
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته نقاشی
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته نقشه کشی عمومی
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته نمایش
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته هنرهای تجسمی
- هنرآموز رشته نقشه کشی معماری
- اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی
- اقدام پژوهی آموزگار استثنایی
- اقدام پژوهی پسا کرونا
- اقدام پژوهی دبیر ادبیات فارسی
- اقدام پژوهی دبیر تاریخ
- اقدام پژوهی دبیر تربیت بدنی و ورزش
- اقدام پژوهی دبیر جغرافیا
- اقدام پژوهی دبیر دینی و عربی و قرآن
- اقدام پژوهی دبیر ریاضی
- اقدام پژوهی دبیر زبان انگلیسی
- اقدام پژوهی دبیر زیست
- اقدام پژوهی دبیر شیمی
- اقدام پژوهی دبیر علوم
- اقدام پژوهی دبیر فلسفه و منطق
- اقدام پژوهی دبیر فیزیک
- اقدام پژوهی دبیر کار و فناوری
- اقدام پژوهی دبیر مطالعات اجتماعی
- اقدام پژوهی دبیر هنر
- اقدام پژوهی سرپرست خوابگاه
- اقدام پژوهی سرپرست کارگاه
- اقدام پژوهی مدیران مدارس
- اقدام پژوهی مربیان بهداشت
- اقدام پژوهی مشاور مدرسه
- اقدام پژوهی معاون آموزشی
- اقدام پژوهی معاون اجرایی
- اقدام پژوهی معاون پرورشی
- اقدام پژوهی معاون عمومی
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته حسابداری
- اقدام پژوهی هنرآموز رشته طراحی و دوخت
- الگوی برتر تدریس
- برنامه سالانه
- برنامه سالانه و تقویم اجرایی
- برنامه سالانه پیشتازان و فرزانگان
- برنامه سالانه پیشگیری از آسیب های اجتماعی
- برنامه سالانه خدمتگزار و سرایدار
- برنامه سالانه دبیران
- برنامه سالانه سرپرست خوابگاه
- برنامه سالانه قرآن و عترت
- برنامه سالانه مدیر
- برنامه سالانه مربی بهداشت
- برنامه سالانه مشاور
- برنامه سالانه معاون آموزشی
- برنامه سالانه معاون اجرایی
- برنامه سالانه معاون عمومی
- برنامه سالانه معاون فناوری
- برنامه سالانه معاون و مربی پرورشی
- برنامه سالانه معلمان
- برنامه سالانه مهد کودک و پیش دبستانی
- برنامه عملیاتی مدارس
- پاورپوینت آماده
- پرسش مهر
- پرسش مهر 1401
- پکیج رتبه بندی معلمان ابتدایی
- پیشنهاد ارزشیابی
- پیک آدینه
- پیک نوروزی
- تجارب برتر تربیتی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی آموزگار اول ابتدایی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی آموزگار پنجم ابتدایی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی آموزگار چهارم ابتدایی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی آموزگار دوم ابتدایی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی آموزگار سوم ابتدایی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی آموزگار ششم ابتدایی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی انبار دار
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی خدمتگزار
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر ادبیات فارسی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر پیام های آسمانی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر تاریخ
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر تربیت بدنی و ورزش
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر جغرافیا
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر دین و زندگی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر ریاضی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر زبان انگلیسی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر زیست
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر شیمی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر عربی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر علوم تجربی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر فلسفه و منطق
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر فیزیک
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر کار و فناوری
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر مطالعات و علوم اجتماعی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی دبیر هنر
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی سرپرست خوابگاه
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی مدیر
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی مربی بهداشت
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی مشاور
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی معاون آموزشی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی معاون اجرایی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی معاون عمومی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی معاون فنی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی معاون و مربی پرورشی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز الکتروتکنیک
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز الکترونیک
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز تاسیسات
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز تربیت بدنی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز چاپ
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز حسابداری
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز خوشنویسی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز رشته ساختمان
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز ساخت و تولید
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز صنایع دستی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز طراحی و دوخت
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز کامپیوتر
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز نقاشی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز نقشه کشی معماری
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز نمایش
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنر آموز هنرهای تجسمی
- تجربیات برتر سنجش و ارزشیابی هنرآموز کودکیاری
- تحقیق آماده رشته مدیریت خانواده
- تحلیل محتوای کتب درسی
- تدبیر
- تعالی
- جشنواره نوجوان خوارزمی
- درس پژوهی
- روایت پژوهی
- زندگی پژوهی
دیدگاه ها